Forum Discuţii juridice Executare silită Executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executare

Bună dimineața!

În data de 29,11,2018 am primit actele de executare silită pentru un credit bancar ( BCR) din 27,04,2007, pornită la cererea creditorului INVESTCAPITAL LTD.( Am primit înștiințare privind măsura popririi, poprire asupra conturilor,somație,încheiere din 30,10,2018)
Pot depune contestație invocând perioada de prescripție? Sau ce trebuie să fac în această situție dacă nu doresc să plătesc?
Mulțumesc.
Va trebui sa faceti contestatie la executare in termen de maxim 15 zile de cand vi s-au comunicat actele de executare
Contestatie la executare in termen de 15 zile. Termenul s-ar implini pe 13 Decembrie. Daca nu ati mai platit de cel putin 3 ani, sunt sanse de castig. Puteti apela la un specialist.
Mulțumesc.