Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce categorie de echipamente intra la echipament ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce categorie de echipamente intra la echipament tehnologi in cadrul programului startUp nation

de exemplu pentru o firm acare desfasoara activitati sportive prin codul CAEN,
achizitionarea de echipamente sportive se poate incadra la echipament tehnoligic>?
Da. Le puteti califica ca si "Alte echipamente tehnologice (maşini, utilaje şi instalaţii de lucru) neregăsite în cadrul subgrupei 2.1.", daca nu gasiti o incadrare mai adecvata.

De exemplu, pt o frizerie, intrumentele de lucru sunt calificate ca si "2.1.26.5.1 - unelte şi instrumente de frizerie, cosmetică şi coafură. "
Ioan Petru Butariu, Contabil