Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Greseala înregistrare în Spv
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Greseala înregistrare în Spv

Buna seara, am facut o greseala in momentul înregistrării în SPV,nu am tinut cont ca e nevoie de acel număr de înregistrare care se da , adică nu am citit ca e nevoie pentru a te duce la Anaf cu el si acum nu stiu daca mai pot sa il aflu de undeva. Am cautat sa vad dar nu stiu unde as putea sa il gasesc. Ce e de facut, daca șterg contul mai pot sa fac unul nou tot pentru aceeași persoană fizică și sa primesc un alt număr de înregistrare?Multumesc pentru răspunsuri!

Pe site-ul ANAF este un ghid privind inregistrarea pe SPV.
Am văzut ce este pe site dar nu gasesc nimic legat de ce am întrebat eu. Eu am deja contul facut dar am pierdut acel număr de înregistrare necesar pentru Anaf.
In acest caz cel mai simplu si comod este sa sunati la biroul de asistenta ANAF=031.403.9160 intre orele 9-17, de luni pana vineri.
Va multumesc pentru răspunsuri!
N-aveti pt ce. Nu v-am ajutat prea mult.