Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reziliere contract CAS
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reziliere contract CAS

Intentionez sa intrerup plata CAS si mi s-a spus sa merg la Casa de Pensii si sa fac un act aditional. In contractul incheiat cu ei e specificata rezilierea automata dupa 6 luni consecutive de neplata. Ce ma sfatuiti? Sa merg sa anunt si sa obtin acel act care atesta intreruperea sau sa se rezilieze de la sine? Multumesc!
Cel mai indicat este sa mergeti personal sa declarati ca solicitati rezilierea contractului.