Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din supermarket
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din supermarket

Buna ziua acum aproape un an am furat din supermarket (Auchan) produse in valoare de 25 lei (dulciuri) ,și am fost prins domnu de acolo m-au dus într-o cameră și m-au percheziționat m-au întrebat dacă am bani sa le plătesc și am zis că da ,și m-au pus sa semneze o foaie cu titlul" proces verbal" pe care scria produse furate.
Țin să menționez că aveam 15 ani și vreau să aflu daca voi păți ceva adică(pus în cazier sau amenda)până acum nu am primit nimic .
Nu mai am alte abateri grave.
Mulțumesc!
Dănuț Dinu, utilizator
nu vor fi urmari de data asta.
Daca nu a fost chemată poliția nu exista deloc probleme.
Pentru viitor aveti grija pentru ca asemenea fapte care poate va par marunte si datorita varstei, va pot aduce probleme foarte mari si puteti ajunge chiar la inchisoare.
Avocat Ciurea Cristina, utilizator