avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Recent am fost prins furand dintru-un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Recent am fost prins furand dintru-un magazin Auchan, ...

Buna ziua! Recent am fost prins furand dintru-un magazin Auchan, m-au dus intr-o camera unde au verificat produsele, iar in cele din urma m-au pus sa achit toate produsele furate, nechemand politia. Mi-au spus la final ca o sa ma bage in baza lor de date si ca voi fi urmarit de acum incolo in fiecare supermarket Auchan. Ce inseamna asta? Cum isi dau ei seama cand intru eu intr-un magazin Auchan? Eu asta nu inteleg. Va rog sa ma lamuriti. Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 06:37, 6 Mai 2023
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Înseamnă că va vor face probleme penale dacă va mai prind.
Nu prea are logica de ce v-au iertat căci nu prea iartă pe nimeni.

Veți avea nevoie de avocat și va va costa bani.

București 2023
Ultima modificare: Vineri, 5 Mai 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cum isi dau ei seama cand intru eu intr-un magazin Auchan?

Unitatea comerciala detine baza tehnica de supraveghere preluare si stocare imagini si personal special instruit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme agenti paza supermaket EK90 EK90 Salutare! De cateva zile mi-am inceput serviciul la o firma situata in apropierea unui supermarket (Auchan) unde merg pt. a servi masa in pauza. Problema este ... (vezi toată discuția)
Intr-un supermarket mi-au fost retinute cumparaturile facute in alt magazin (pentru ca nu aveam bonul la mine) ContSters350169 ContSters350169 Buna ziua, Doresc sa va intreb ce as putea face in cazul in care mi-au retinut cumparaturile intr-un supermarket, cumparaturi pe care le facusem intr-un ... (vezi toată discuția)
Furt din supermarket Dănuț Dinu Dănuț Dinu Buna ziua acum aproape un an am furat din supermarket (Auchan) produse in valoare de 25 lei (dulciuri) ,și am fost prins domnu de acolo m-au dus într-o ... (vezi toată discuția)