Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna! As dori să întreb daca eu am scos anexa24 unde de la primărie au trecut 5 moștenitori (eu nu aveam de unde să îi cunosc, eu având Testament) toți decedati. Acum am aflat că ar mai fi un moștenitor, ce se poate face? (Persoană care a lăsat testamentul ne având copii)
Se vor prezenta la sucesiune toti mostenitorii iar dumneavoastra veniti cu testamentul pentru a putea fi luat in calcul.
Dar toți fratii sunt decedati
Buna seara,
Este vorba despre fratii defunctului sau copiii lor! Atat.
Veti mosteni dumneavoastra TOT dar e bine sa fie toti anuntati chiar daca nu se prezinta.
Discutati cu notarul
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Despre frați pt că am inteles că ei sunt moștenitori nu nepotii. Întrebarea mea era dacă ar mai fi un moștenitor de care nu stiam ca mai este.... nu este pe anexa24 este vreo problema? Persoană care a lăsat testamentul ne fiind casatorita
Adică încă 1 frate de care eu nu stiam si nu a fost trecut in anexa24