Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce daune morale as putea cere?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce daune morale as putea cere?

Buna ziua, am fost batut cu o ranga, improscat cu sprei paralizant, cu pumnii si picioarele. Ochelarii mi au fost distrusi, iar cei intimati m au si talharit de telefon si portofel. De curand am fost invitat la mediator, cam ce daune as putea cere avand in vedere faptele celor doi? Am certificat medico legal scos si de 3 sapt n am purtat ochelari
Daca e vorba de talharie... nu e cale de impacare. Cel mai probabil a fost incadrata la loviri fapta. La talharie nu mai mergea cu impacarea... cateva mii de euro probabil.