avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii

Buna ziua,
As dori sa amenajez o rulota (am o rulota de locuit) intr-un spatiu comercial pentru comercializarea de dulciuri, mai exact buchete dulci. Cumpar jeleurile si le fac buchete, cutiute cadou.
As avea mai multe intrebari daca ma puteti ajuta.
1. Ce curs ar trebui sa fac sa pot face acest lucru?
2. Este in regula daca amenajez o rulota clasica intr-un spatiu comercial pentru comercializarea buchete din dulciuri?
3. care sunt conditiile minime pe care trebuie sa le aiba acest spatiu? (dimesiunea ....dotari, etc)...
4. terenul pe care va fi amplasata este proprietate privata, am nevoie de altceva in plus?
5, Ce autorizatii imi trebuie pentru aceasta?
Va multumesc din suflet!

Alte discuții în legătură

Ce autorizatii imi trebuiesc pentru o rulota tip fast food?? DolmarGroup DolmarGroup Buna seara, Ma numesc Marian si am si eu un semn de intrebare. Am gasit sa cumpar o rulota tip fast food din Germania si asa vreau sa incep o afacere, tinand ... (vezi toată discuția)
Ajutor referitor la avize de functionare ioanabragaru ioanabragaru Buna ziua, as dori niste informatii referitoare la avizele necesare in cazul in care doresc deschiderea unei societati de comercializare produse alimentare. ... (vezi toată discuția)
intentionez sa inchiriez o parte din gradina casei ...rulote si food-truckuri Restro Restro Buna ziua, Intentionez sa inchiriez o parte din gradina casei (Bucuresti, Sector 1, zona protejata, nu centru, intr o statie de autobuz, stradala, 14 ml), ... (vezi toată discuția)