Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Tulburare liniste
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Tulburare liniste

Bună ziua,
Stăm la etajul 3, iar vecinul de la 4 își renovează apartamentul, treaba care durează deja de vreo 3 săptămâni. .....E o gălăgie infernala peste zi, bătăi de ciocan, obiecte trântite, sunet de bormasina etc..... Noi avem copil mic și e foarte deranjant zgomotul produs, pt ca se aude foarte tare la noi. Știu ca nu sunt ore de liniște peste zi, însă totuși, deja e groaznic. Copilul nu poate dormi, se sperie și ne doare capul pur și simplu de la atâta zgomot... Ce am putea face în acest sens, dpdv legal?

Va mulțumesc!
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_361...
Vedeti art.2 pct. 25-27
Nu prea aveti ce face daca se respecta programul de liniste, legal si daca vecinul lucreaza legal. Genul de lucrari de care amintiti nu se pot face fara zgomot.
Daca lucrarile dureaza deja de 3 saptamani ar cam fi timpul sa se incheie.