Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... noul cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

noul cod rutier

Buna seara.am tot cautat pe internet informații referitoare la noul cod rutier în privința transportului animalului de companie cu masina personala.eu pana acum cateva luni il luam cu mine in vacante.pe bancheta din spate.din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?
maryana8090, utilizator

maryana8090 a scris:

din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?

Pai daca ati vazut deja in codul rutier, de ce mai aveti dubii ? Amenda este in clasa IV de sanctiuni (9 puncte amenda minim) cf. art. 102 (1)27.
1 punct amenda este (inca) 145 RON.
Amenda este ptr câinii ținuți pe bancheta din fata.iar întrebarea mea era daca sa schimbat ceva in privinta la ce am scris mai sus

latka a scris:

maryana8090 a scris:

din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?

Pai daca ati vazut deja in codul rutier, de ce mai aveti dubii ? Amenda este in clasa IV de sanctiuni (9 puncte amenda minim) cf. art. 102 (1)27.
1 punct amenda este (inca) 145 RON.

Altceva nu e scris.