avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... noul cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

noul cod rutier

Buna seara.am tot cautat pe internet informații referitoare la noul cod rutier în privința transportului animalului de companie cu masina personala.eu pana acum cateva luni il luam cu mine in vacante.pe bancheta din spate.din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?
Ultima modificare: Marți, 11 Decembrie 2018
maryana8090, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 10:51, 12 Decembrie 2018


maryana8090 a scris:

din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?


Pai daca ati vazut deja in codul rutier, de ce mai aveti dubii ? Amenda este in clasa IV de sanctiuni (9 puncte amenda minim) cf. art. 102 (1)27.
1 punct amenda este (inca) 145 RON.
Amenda este ptr câinii ținuți pe bancheta din fata.iar întrebarea mea era daca sa schimbat ceva in privinta la ce am scris mai sus

latka a scris:



maryana8090 a scris:

din cate vad in codul rutier nu am voie cu el in fața .sau poate nu am gasit eu .stie cineva exact daca mai am voie sau nu.?din cod rutier?


Pai daca ati vazut deja in codul rutier, de ce mai aveti dubii ? Amenda este in clasa IV de sanctiuni (9 puncte amenda minim) cf. art. 102 (1)27.
1 punct amenda este (inca) 145 RON.


Altceva nu e scris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasager fata mai mic de 14 ani DanutSimonca DanutSimonca Buna ziua, Trebuie sa fac un drum mai lung si trebuie sa iau un copil de 11 ani in fata, Ce risc daca ma opreste politistul in trafic, amenda si cat e ... (vezi toată discuția)
Care este amenda totala ? buna ziua, am primit prin posta o amenda ... DenisB07 DenisB07 Care este amenda totala ? Buna ziua, am primit prin posta o amenda pentru ca nu m-am dus sa prezint actele dupa ce am fost amendat pentru parcare in ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! in data de 10.02.2023 mi-a fost intocmit un proces ... piatrabrasov piatrabrasov Buna seara ! In data de 10.02.2023 mi-a fost intocmit un proces verbal de contraventie pentru depasirea vitezei legale (in localitate) cu 57 km/h peste limita ... (vezi toată discuția)