Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Părinții ne-au donat, mie și fratelui meu, o casă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Părinții ne-au donat, mie și fratelui meu, o casă iar acum mama mă amenință că mă scoate din contract deși le-am trimis bani și pachete. Pot face asta?

Buna seara.Parintii mei ne-au facut mie si fratelui meu contract de donatie pe casa cu clauza ca ei sa ramana in apartament pe perioada vietii si sa ii ajutam.mama mea ma tot ameninta ca se duce sa ma scoata din contract sa ii ramana casa fratelui meu.el nu le-a dat niciodata nimic in schimb eu am acte doveditoare de sume trimise prin western union si pachete.ei pot face asta? si daca da eu pot contesta???pot face ceva in aceasta privinta care sa fie si in favoarea mea???
Manuela Rășină, administrator
Actele notariale odată încheiate, nu se mai pot modifica după bunul plac.
Deci ce spune mama sunt doar amenințări. Nu exista asa ceva.
renuntati sa mai trimiteti bani prin western union, moneygram, etc. nu puteti dovedi destinatarul. trimiteti prin banca