avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia d220 si declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia d220 si declaratia unica

Buna ziua
Eu am un pfa si in ianuarie am depus declaratia d220. Dupa aceea mi s_ a
spus ca trebuie sa depun si declaratia unica pe care am depus_o fiind identica cu d220. Acum figurez ca am de platit impozit pe venit si pe d220 si pe declaratia unica. Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: iuliana1966 , utilizator 17:32, 13 Decembrie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Mergeti urgent cu amandoua decizii de impunere primite la inspectorul de la finante de care apartineti, o sa anuleze el una din ele si va ramane apoi de plata doar cea stabilita de el ca valabila, Pana pe 15 ca sa beneficiati de bonificatie.
Ultima modificare: Joi, 13 Decembrie 2018
george-neagu, moderator
Nu au venit decizii de impunere
Cum pot face asta? Nu datorez contributii sociale doar impozit pe venit
Atunci mergeti si solicitati la inspector copii dupa deciziile de impunere si alte informatii caci o sa va ajute.
Ultima modificare: Joi, 13 Decembrie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Sursa venit mariusdragu mariusdragu Buna ziua! Am un PFA in domeniul IT infiintat la finalul lunii august, anul trecut. Atat prima declaratie depusa (cea estimativa, pentru a-l declara la ... (vezi toată discuția)
Dec 212 decizie de impunere Caddy23 Caddy23 Buna ziua, Am depus dec 212, pentru venituri realizate in anul 2017,dar nu am primit decizia de impunere. Cum sa procedez mai departe ? (vezi toată discuția)
Declaratii pfa ContSters471013 ContSters471013 Buna ziua, Mi-am deschis si eu un PFA cu norma de venit (cod caen 9511) in 22.02.2018. La deschidere am depus declaratia 220. Ce declaratii trebuie sa mai ... (vezi toată discuția)