Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia d220 si declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia d220 si declaratia unica

Buna ziua
Eu am un pfa si in ianuarie am depus declaratia d220. Dupa aceea mi s_ a
spus ca trebuie sa depun si declaratia unica pe care am depus_o fiind identica cu d220. Acum figurez ca am de platit impozit pe venit si pe d220 si pe declaratia unica. Ce pot face?
~ Conținut șters la cerere ~
Mergeti urgent cu amandoua decizii de impunere primite la inspectorul de la finante de care apartineti, o sa anuleze el una din ele si va ramane apoi de plata doar cea stabilita de el ca valabila, Pana pe 15 ca sa beneficiati de bonificatie.
george-neagu, moderator
Nu au venit decizii de impunere
Cum pot face asta? Nu datorez contributii sociale doar impozit pe venit
Atunci mergeti si solicitati la inspector copii dupa deciziile de impunere si alte informatii caci o sa va ajute.
george-neagu, moderator