Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie fara autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie fara autorizatie

Buna ziua ! Am o problema cu un vecin. Datorita cresterii de animale, mirosul din preajma casei nu este prea placut. Si toata problema a inceput acum ceva timp, si de curand a costruit alte grajduri, dar fara sa aiba vreo autorizatie pentru ele. Dupa nenumerate sesizari peste tot ( sanepid, primarie, autoritatea nationala de constructii, politie pentru amenintare facuta atat de mine cat si de celalalt vecin care se confrunta cu aceeasi problema ), nu s-a intamplat nimic deoarece acesta s-a dus si a declarat pe propria raspundere ca acele grajduri erau construite mai de mult. Cum as putea face sa dovedesc ca aceasta declaratie este falsa ? Se poate cu hartile GOOGLE ? Deoarece pe acestea se vede clar ca nu este nicio constructie in locul in care au aparut grajdurile noi.
Ionut S., utilizator