Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Amazon Germania restrictioneaza contentul din Prime ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Amazon Germania restrictioneaza contentul din Prime Videos pentru cetatenii EU, in pofida regulamentului 2018/302

Este normal ca Amazon Germania sa restrictioneze continutul video pentru cetatenii din tarile membre EU, conform regulamentului geoblocking 2018/302 , avand in vedere ca platim pentru acelasi serviciu? Din cate am inteles, incepand cu 3 decembrie, ar trebui sa dispara astfel de restrictii.

Nu am gasit niciun forum legat de drept in EU (m-am uitat de mai multe ori), asa ca am ales acest forum. Va rog sa mutati, daca am ales gresit.
andrej, utilizator