Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Inregistrare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Inregistrare auto

Am cumparat pe 5 decembrie 2018 un matiz, de la un barbat acesta mia dat talon cartea masini si asigurare dar nu mia dat si fiscal ca a zis ca masina este p numele unei matuse si a doua zi o sa mil dea de atunci nu mai raspunde la telefon asa ca am decis sa caut femeia care era trecuta in carte ca proprietar. Am contactato si mia spus ca ia a vandut masina unui alt barbat si a scoso de la primarie si la ea nu mai figureaza dar cum a putut sa o scoata de la primarie daca barbatul respectiv nu a inscriso la el la primarie? Si ca nu a trecut in carte cui ia instrainato deoarece acea persoana nu ia mai raspuns si mia zis ca masina nu mai e inscrisa la nici o primarie precizez ca are itp si asigurare valabile. Cum pot face sa trec masina pe numele meu? Pot circula cu masina daca nu e inscrisa l primarie? Va multumesc!
george-neagu, moderator