Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara am cuparat o masina de un vanzator ce nu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara am cuparat o masina de un vanzator ce nu este proprietar ...

Buna seara am cuparat o masina de un vanzator ce nu este proprietar in talon ,am primit cartea civ talon asigurare itp rovinieta act v.c,fiscal de la el .insa ca sa inscriu masina pe numele meu mi sa cerut fiscalul proprietarului din talon .pe care nu vrea sa mil dea doar contra cost .Cum pot proceda ?pot insrie masina ?pot circula cu ea?il pot da in judecata?pot inregistra un apel cu el de fata cu politia pentru a avea o dovada ?
Notificati oficial vanzatorul sa puna la dispozitie toate documentele necesare inmatricularii vehiculului-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
solutia rapida e sa-i platiti contravaloarea fiscalului celui ce figureaza in talon. un proces dureaza, iar costul fiscalului nu depaseste 50 lei. ati fost neglijent: ati vazut ca pe talon e alt nume si totusi ati cumparat.