Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj in Franta si administrator de firma SRL in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj in Franta si administrator de firma SRL in Romania

Buna seara.
De curand am deschis firma SRL in Romania, unic asociat, functie administrator. Si in acelasi moment sunt angajat in Franta, urmeaza sa inchei de comun acord ca sa pot avea dreptul la somaj. Nedumerirea mea este daca pot lua somaj in Franta si totodata sa conduc firma in Romania ca administrator, se poate face asta legal sau risc sa fiu luat la intrebari de ITM??
Multumesc
Nu de autoritatile romanesti mi-ar pasa mie, ci de cele franceze. Puteti intra la frauda sociala, mai faceti si parnaie sau vor emite mandat de arestare international.