Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... arestat franta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

arestat franta

A fost arestat in Franta pentru frauda informatica.Nu a savarsit nici o infractiune pe teritorul francez pentru ca a fost arestat la intrarea in Franta unde la un control amanuntit au gasit o aparatura pe care nu avea voie sa o detina ce sanse are sa vina acasa tinand cont ca nu are antecedente.
Tine exclusiv de organele de ancheta franceze. Are angajat avocat?
sa angajeze imediat un avocat penalist francez .daca situatia ati prezentat-o corect nu vad de ce a ramas in detentie dupa ce a fost prezentat unui judecator , presupun pentru detinere de echipament interzis si aici ar fi de discutat. angajati urgent un avocat nu va multumiti cu cel dat din oficiu de autoritatile franceze. e important despre ce fel de echipament era vorba.
are avocat angajat are procesul pe 05.12.2011 a avut termen pentru asi pregati apararea de doua saptamani dati-ne o speranta
Avocatul angajat ce spune?
1. nu prea dati date, inca o data ce fel de echipament era.
2. cum a fost incadrat, inteleg ca pe teritoriu francez nu a comis nici o infractiune
3 a comis vreo infractiune, chiar minora pe teritoriul altei tari
4. poate dovedi ca detine acel echipament pentru un motiv legal
5.exista vreun mandat internationale pe numele lui
Avocatul francez trebuie sa cunoasca toate datele, nu-i ascundeti nimic pentru a putea pregati apararea cum se cuvine. Va doresc succes