Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... penal
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

penal

care este pedeapsa in franta pt frauda informatica tinid cont ca nu are antecedente
Unde s-a savarsit infractiunea?Daca e aplicabila legislatia franceza, nu gasiti raspuns pe acest site.Pot doar sa va dau nume de avocati care cunosc legislatia acelei tari.
pe teritoriu francez s-a savarsit
Conform principiului pesonalitatii legii penale, aceasta se aplica infractiunilor savarsite in afara teritoriului tarii, daca faptutorul este cetatean roman sau daca, neavand nici o cetatenie, are domiciliul in tara.Depinde si ce fel de infractiune a fost, pot interveni alte principii de drept.