Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Amenda rovineta
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Amenda rovineta

Buna ziua!As dori sa ma lamuriti cu urmatoarea situatie:
-am achitat prin sms taxa de drum pentru autoturism(rovineta) nu am fost atenta la momentul respectiv la detalii daca este confirmata plata,
Astazi am primit factura de telefon si am vazut cu nu s-a platit prin sms rovineta.Am verificat pe sitte si nu apar ca am rovineta platita.Au trecut 3 saptamani de atunci ,am circulat cu masina in aceasta perioada,E clar ca voi primi proces verbal cu amenda.
Intrebarea mea este :-voi primi mai multe procese verbale de pe unde au fost camere de filmat sau voi primi doar unul singur?
-care este sanctiunea?
Va multumesc!

Conform dispozitii in vigoare autoritatea in drept are dreptul sa emita un singur PV contraventie pentru indiferent cate treceri au fost realizate pe parcursul unei luni calendaristice
In termen legal CNADNR va comunica PV contraventie pentru plata sanctiune