avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Castiguri din jocuri de noroc.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Castiguri din jocuri de noroc.

Cumnatul joaca sume importante la Pariuri sportive online.
El de fapt pierde anual sume foarte mari.
La pariuri de 100.000 lei, castiga circa 40.00lei si deci pierde 60.000 lei.
E nevoie sa declare la ANAF aceste castiguri daca el de fapt pierde?
Trebuie sa plateasca impozit pe acesti 40.000 lei care apar intrari in cardul bancar? Cat este acest impozit?

Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:40, 28 Decembrie 2018
Din acest an veniturile obținute din jocuri de noroc online sunt impozitate acum direct la sursă, inclusiv în cazul pariurilor sportive plasate la diverși operatori. Deci cel care joaca nu mai declara el nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe câștigurile din pariuri sportive online horatyus horatyus Bună ziua, Sunt nou pe acest forum și nu știu dacă acest subiect a mai fost discutat sau nu și prin urmare am să rog pe cineva să îmi ... (vezi toată discuția)
Impozitare castiguri pariuri sportive Alexandru267 Alexandru267 Buna ziua! Sunt amator de pariuri sportive, iar recent am decis sa mi deschid un cont la o agentie online de pariuri sportive. Doresc sa va intreb cum se ... (vezi toată discuția)
Impozite taxe jocuri de noroc online radu48729 radu48729 Buna ziua, As dori sa adresez cateva intrebari intr-o speta mai putin intalnita, legata de plata taxelor si a impozitelor, in ceea ce priveste veniturile ... (vezi toată discuția)