Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Examen cat E fara C
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Examen cat E fara C

Salut ! Am inceput școala de șoferi pentru catg. C+ E am luat proba teoretică pentru C și aș vrea să știu dacă pot susține proba teoretică și pentru E înainte să dau traseul pentru C !?
Nu exista categoria E.
Cu permis categoria C puteti tracta o remorca a carei masa maxim autorizata nu depaseste 750 kg. Cu permis categoria CE puteti tracta o remorca a carei masa maxim autorizata depaseste 750 kg.
ing. Ioan Ciobanu