Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Încadrare handicap
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Încadrare handicap

Tatăl meu diagnosticat cu cataracta la ambii ochi (operat la unul dintre ei)dar cu degenerescenta maculară i a fost refuzata încadrarea Intr un grad de handicap pe motivarea că este operabil și nu i se poate atribui un grad de handicap.Medicii au conchis că operația la al doilea ochi nu este justificată deoarece degenerescenta maculară este severa.Pe hotărâre scrie că pot contesta în contencios.Intrebarea este dacă înainte de a ataca in contencios mai pot face ceva?
Contestația în instanță în interiorul termenului legal este singura cale de atac.