Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagii lunare neplatite de angajator
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagii lunare neplatite de angajator

Buna seara, mi-am facut cont online pe CNPP si am descoperit ca un fost angajator nu a depus declaratiile nominale pentru perioada 2006-2008, ca atare imi lipseste perioada din stagiile lunare de cotizare. In ce fel imi este afectata viitoarea pensie (in carnetul de munca perioada respectiva este evidentiata ca fiind lucrata)? Cum pot remedia problema (firma respectiva este acum in faliment)?
Mergeti la lichidatorul societatii si explicati situatia ... se pot depune acum acele declaratii.