avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma hrana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma hrana

Buna ziua,as dori si eu sa va intreb: ,norma de hrana din decembrie va fi inclusa in salariul din ianuarie ? sau la salariul din februarie vor fi incluse ambele norme de hrana si din decembrie si din ianuarie? Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 5 Ianuarie 2019
In salariul din ianuarie 2019...
~ Conținut șters la cerere ~
La salariul din decembrie 2018 se va adauga si norma de hrana.
~ Conținut șters la cerere ~
Se primeste in fiecare luna...

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de hrana la pensia de intretinere Cretu Oana Cretu Oana In fiecare luna din salariu net mi se retine 1/3 pensie de intretinere. Pe statul de plata din dec.2018 am primit si indemnizatia de hrana. Este corect ca si ... (vezi toată discuția)
Norma hrana mapn laura1964 laura1964 Buna seara. Am o nedumerire. Norma de hrana se introduce in calculul venitului din care se plateste pensie intretinere minor, sau in conformitate cu decizia ... (vezi toată discuția)
Poprire norma hrana Paula Tudor Paula Tudor Buna ziua. Daca salariatul primeste norma de hrana, aceasta se ia in calcul la aplicarea popririi sau se scade din venitul net, poprirea aplicandu-se la ... (vezi toată discuția)