Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Malpraxis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Malpraxis

Am înființat un SRL pe cod caen 8690. Este necesar malpraxis pe firmă dacă activitatea se desfășoară pe proceduri de masaj ?
Calificarea si autorizarea de catre MS sunt obligatorii. Gasiti acte normative in acest sens pe internet emise de MS pentru fiecare aspect pe care il puneti in discutie.
Lucratorii unui SRL pentru activitatile pe care le mentionati trebuie sa fie calificati, se angajeaza cu CIM si se platesc taxe si impozite.
Asigurarile le incheiati dvs. in numele firmei pentru lucratori si pentru firma.
Daca detineti calificarea si autorizarea necesara puteti presta activitate ca angajat al firmei dvs.
Puteti emite factura pentru servicii prestate sau emite bon fiscal prin casa de marcaj cu transmitere electronica la fisc. Pe partea de contabilitate veti avea nevoie de un contabil, ca angajat.