Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenzi auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenzi auto

Buna seara. Cum pot radia o masina pe care am vandut-o in data de 13.06.2018 pentru ca primesc amenzi din afara Romaniei pentru depasire de viteza de catre cumparator, pana acum am primit din Ungaria si Germania. Acestea sunt contraventii din luna decembrie 2018. Am acte doveditoare (contract vanzare-cumparare, fiscalul si copia de pe talon pe care am copletat rubrica "Instrainat catre....." cu data si semnatura, plus copia de C.I. a cumparatorului).
Va rog respectuos, daca puteti sa ma ajutati pentru solutionarea acestei situatii. Mentionez ca am fost in audienta la Juristul din cadrul D.P.R.C.I.V., dar fara o rezolvare. Figurez in continuare cu aceasta masina inmatriculata pe numele meu.
Va multumesc anticipat!
RoxanaT8, utilizator