Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratorul de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratorul de bloc

Unde se poate reclama faptul că administratorul de bloc și nici comitetul nu vor să afișeze copii după atestatul și calificarea administratorului? Noi, proprietarii, avem dreptul să știm acest lucru?
@cyan
Cunoscand disp L nr 196/2018,m-am referit strict la date referitoare la calificarea administratorului,de imobil informatii care se regasesc numai la serviciul de specialitate din primarie si la care au acces numai autoritatile in domeniu
Și atestatul conține date personale, în primul rand, numele și prenumele administratorului! :))

Datele cu caracter personal sunt orice informații care se referă la o persoană fizică identificată sau identificabilă.
[ link extern ]