Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu de încadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu de încadrare

Am lucrat 4 ani ca magaziner pot beneficia de salariu de incadrare corespunzător celor cu studii superioare deoarece am terminat :licență contabilitate și informatica de gestiune 3 ani?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Numai daca aveti o vechime in munca de cel putin un an in domeniul studiilor superioare si sunteti incadrat pe o functie ce necesita studii superioare.
Mulțumesc pentru răspuns. Vechimea e mai mare de un an, dar pe acest post de casier. De unde aflu dacă postul necesita studii superioare?
C.O.R. = Clasificarea Ocupatiilor din Romania prevede pentru postul de casier , nivelul de instruire: 2 (studii medii)
Mulțumesc. Va doresc o zi buna.