Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina cumparata din Franta.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina cumparata din Franta.

Buna seara...

Am achizionat recent o masina adusa din Franta de la un dealer .. masina are numere de Franta.. pe contractul de cumparare-vanzare si pe certificatul de inmatriculara scrie ca e vanduta la 22/11/2018 si e taiat.

Am voie sa circul cu masina ?... am mers cu ea putin.. maine vreau sa imi iau nr rosii si sa stiu daca merg cu autobuzul sau cu masina ...sa nu ma aleg cu dosar penal si altele..
sabin25, utilizator