Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare cadre neauxiliare invatamant (sofer ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare cadre neauxiliare invatamant (sofer microbuz)

Care este grila de salarizare , a personalului neauxiliar dintr-o institutie de invatamant , este posibil ca in grila lor sa nu existe functia de sofer , iar un sofer de microbuz cu permis pentru profesionisti , cu atestat , sa fie incadrat ca muncitor necalificat , (spunand ca cei din invatamant nu au aceasta functie in grila lor de salarizare) cu salariu minim pe economie?
Vedeti Legea 153/2017 , Anexa nr. I FAMILIA OCUPAȚIONALĂ DE FUNCȚII BUGETARE „ÎNVĂȚĂMÂNT“
[ link extern ]
In anexa nr 1 'Familia ocupationala de functii bugetare INVATAMANT , personalul neauxiliar cu apare , totusi conform carei legi se face incadrarea ? doar in anexa VIII apare functia de sofer
coradora, utilizator