Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Litigiu Telekom
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Litigiu Telekom

Buna ziua,
Doresc sa deschid un proces impotriva Telekom. Trebuie sa-mi recuperez de la ei 2.000 ron din Ianuarie 2018 si sunt obligat sa fac asta in instanta.
Este vorba de un contract pe firma. Am incercat si cu ANPC - CJPC dar mi-au spus ca ei apara interesele personelor fizice, si ca trebuie sa ma adresez instantei sa rezolv litigiul.

Am documente si convorbiri scrise care atesta datoria lor fata de mine.
Este vorba de un proces simplu, in care ei recunosc, in scris, ca trebuie sa-mi inapoieze banii dar de 1 an nu am vazut decat promisiuni.

Cer pe aceasta cale ajutorul unui domn/doamne avocat, din ARAD, cu disponibilitate si interes sa ma ajute cu aceasta problema.

Multumesc
RaduSrb, utilizator
In baza documentelor emise de catre operatorul de telefonie,initial notificati-l oficial cu obligatia achitarii integrale a sumelor-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Ar fi recomandabil să formulați inițial o somație prin avocat, ați ieși mai ieftin și ați termina mai rapid, arătând că neîndeplinirea obligației de restituire a plății nedatorate în termen de 15 zile vă va obliga să formulați o acțiune, context în care aceștia vor plăti inclusiv cheltuieli de judecată.
Luați legătura cu un avocat la alegere fie de pe site, fie direct de pe tabloul avocaților.
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Din februarie 2018 ii tot notific prin email, plus zeci de apeluri telefonice. De fiecare data primesc acelasi raspuns "Va vom contacta in cel mai scurt timp cu solutionarea."
Am fost de 4 ori si personal la magazinul oficial din Arad, de fiecare data numai promisiuni fara rezolvare.
Le-am scris si pe forum Telekom dar nici acolo nu am rezolvat nimic.
[ link extern ]

Telekom esti zero, talharule!!!

RaduSrb, utilizator
Atunci formulați direct cerere de chemare în judecată, probe aveți, inclusiv recunoașterea lor!
Va multumesc Dle. Tabrea.
Puteti sa-mi recomandati un avocat din Arad? Din pacate Dvs. sunteti din Bucuresti si cred ca distanta este un impediment.