Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general scutire impoz forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

scutire impoz forfetar

buna ziua,am si eu o firma care plateste tva-ul in franta este cutit de plata impozitului forfetar?
Buna ziua !
Potrivit OUG nr. 34/2009, impozitul pe profit minim nu va fi platit de firmele, care abia au fost infiintate sau de cele care sunt falimentate.
Din pacate raspunsul este negativ.
Cu stima !
multumesc frumos de raspuns