avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare

salutare. o persoana care a terminat Facultatea de Stiinte Economice, Domeniul Finante, Specializare Finante si Banci pe ce posturi poate fi incadrata: contabil, economist (in comert sau industrie)? va rog.
Cel mai recent răspuns: maria1504 , utilizator 16:16, 17 Noiembrie 2009
Depinde de atributiile postului.
Dar in nici un caz contabil, ptr ca este o functie aferenta studiilor medii.

Daca va lucra in contabilitate poate ocupa un post de economist in gestiune economica.
Repet, totul depinde de cerintele si atributiile postului pe care va fi incadrat.
Acea persoana poate fi incadrata ca : economist, functionar economic, contabil (nu mai stiu exact daca nu trebuie si un curs de contabilitate).
Functiile de functionar economic si contabil sunt aferente unui nivel de studii medii.
Unele companii tin cont si de experienta persoanei.
da. va lucra in departamentul contabilitate. deci se poate economist in gestiunea economica. merci.

Alte discuții în legătură

Cum se incadreaza in cartea de munca claud1982 claud1982 Buna ziua revin cu urmatoarea intrebare cum voi fi trecuta in cartea de munca acum dupa ce am adus diploma de absolvire a facultatii de Stiinte Ecconomice ... (vezi toată discuția)
Economist?? claudiaP claudiaP Buna seara! Spuneti-mi, va rog, cum ar fi corect sa incadrez un economist, fiindca la Cor regasesc multe , numai economist nu. Raspunde de evidenta ... (vezi toată discuția)
Transformare post din contabil in economist angi_c03 angi_c03 Buna ziua tuturor! As vrea sa ma ajute cineva in urmatoarea problema: Sunt contabil in serv contabilitate de cca 2o ani; anul acesta (in iulie 2011) am ... (vezi toată discuția)