Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare

salutare. o persoana care a terminat Facultatea de Stiinte Economice, Domeniul Finante, Specializare Finante si Banci pe ce posturi poate fi incadrata: contabil, economist (in comert sau industrie)? va rog.
Depinde de atributiile postului.
Dar in nici un caz contabil, ptr ca este o functie aferenta studiilor medii.

Daca va lucra in contabilitate poate ocupa un post de economist in gestiune economica.
Repet, totul depinde de cerintele si atributiile postului pe care va fi incadrat.
Acea persoana poate fi incadrata ca : economist, functionar economic, contabil (nu mai stiu exact daca nu trebuie si un curs de contabilitate).
Functiile de functionar economic si contabil sunt aferente unui nivel de studii medii.
Unele companii tin cont si de experienta persoanei.
da. va lucra in departamentul contabilitate. deci se poate economist in gestiunea economica. merci.