Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratie bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratie bloc

LA AFISAREA INTRETINERII este normal sa se afiseze separat de calculul intretinerii cine are salariu cat are cheltueli si soldul bugetului? Intrtinerea este facuta pe program corect dar nu se afiseaza decat , cheltueli administrative cu salari cu tot,apa, gaze,alte cheltueli. Vreau sa stiu daca este nornal. Va multumesc anticipat pt.un raspuns.
Pentru corecta si corecta dv informare este necesar sa parcurgeti atent disp L nr 196/2018
Legiuitorul a impus administartorului ca pe langa lista lunara de intretinere sa afiseze separat document in care sa prezinte detaliat toate sumele impuse la intretinere,natura acestora si modalitatea de calcul cote individuale intretinere
Nu exista dispozitie care sa impuna obligatia afisarii soldului bugetului