Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare

Studiile superioare de scurta durata(3ani) se pot incadra ca si grila salariala la studii superioare ,potrivit ultimelor modificari din 2019. De mentionat ca exista si vechime de 8 ani in domeniu.
Buna ziua,
Ubi lex non distinquit, nec nos distinquere debemus.
HG 937/2018 nu distinge intre SLD si SSD, deci se aplica in ambele situatii.