avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OG_25_2017 - plafon valoare creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OG_25_2017 - plafon valoare creante

Buna ziua,

In acest moment am deja la exector 3 creante ale aceleasi banci, crente ce au fost cumparate de APS. Am aflat de aceasta OG care plafoneaza valoarea cu care APS a cumparat creanta la 30% din valoarea ei.
Cum pot afla cu cat a cumparat APS creanta?
Se aplica retroactiv (eu deja am poprire de circa 2 ani de zile).
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Termen prescriere creanta ContSters192904 ContSters192904 Buna ziua! In 11.2007 am contractat 2 credite de nevoi personale, fara giranti, pe 10 ani (fiecare dintre ele), in valoare de cate 10.000 euro fiecare de la 2 ... (vezi toată discuția)
Executare silita conform titlului execut. alex_biblos72 alex_biblos72 un executor judecatoresc la solicitarea creditoarei sc poate sa puna poprire pe pensie dupa 5 ani de zile ?in 11.07.2007 am luat un credit de uz personal de ... (vezi toată discuția)
Data intrarii in vigoare og 30 tatiana1 tatiana1 Pe langa amendarea unor acte normative in vigoare, OG 30/2011 introduce prevederi privind acordarea unor facilitati legate de achitarea obligatiilor fiscale ... (vezi toată discuția)