Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorarea salariului minim in cadrul constructiilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorarea salariului minim in cadrul constructiilor

Buna ziua... O societate cu codul caen de 4322 si desfasiara 80% din activitati in cadrul instalatiilor sanitare si de aer conditionat si 20% in cadrul constructiilor a cladirilor rezidentiae si nerezidentiale... Se incadreaza pt a majora salariile angajatiilor la 3000 leo/angajat si beneficiaza de facilitati?
Avand codul CAEN 4322, este obligata sa majoreze salariile la minim 3000 lei brut/luna.
Multumesc