Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cununie civila
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cununie civila

Buna,doresc să întreb dacă este valabilă mutație flotant care se poate face doar înainte cu o zi de depunerea actelor pentru cununie ,avind in vedere că fata nu este in Romania și nu are mutație in localitatea unde se afla locația aleasă de ea.Multumesc
Da, este valabila. La data depunerii actelor unul dintre viitori soti trebuie sa aiba domiciliul ori resedinta in localitate.