Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare declaratia unica 2019
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare declaratia unica 2019

Ma puteti va rog lamuri daca in declaratia unica care trebuie depusa in 2019 pentru veniturile din 2018 se includ dobanzile bancare si aferente titlurilor de stat emise de Statul Roman? Oricum trebuie sa depun declaratia pentru venituri din chirii. Multumesc
george-neagu, moderator
Nu se includ si acele venituri pentru ca veniturile obtinute din detinerea acestor titluri sunt neimpozabile. O sa luati in calcul doar veniturile din dobanzile la depozitele bancare si asta pentru a vedea daca va trebui sa platiti contributia la sanatate.
Va rog sa aveti rabdare si sa citii, chiar daca este cam mult, instructiunile de completare declaratia unica la adresa [ link extern ]