Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Decontare abonamente elevi
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Decontare abonamente elevi

Este corect ca,în urma decontarii aproape 50% din partea liceului,sa achit contravaloarea prestarilor serviciului de transport SC NMD LOGISTIC KLASS EXPERT SRL pe o luna întreaga? In conditiile in care sambata,duminica nu circul pe aceasta ruta de 14 km si achit 160 lei pentru ei.
Surdu Larisa, utilizator
abonamentul e lunar.. ca la tv, de ex.. nu conteaza ca nu va uitati poate 10 zile la televizor.. de aia ii zice si abonament, ca puteti sa beneficiati o luna de el, nu conteaza ca dvs calatoriti sau nu,
daca vreti sa platiti de cate ori il folositi.. luati bilet la urcare.
Dvs reclamati ca s=dei plateste si liceaul, va cer tariful intreg sau cum ?