Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Revenire petitie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Revenire petitie

Am depus in cursul acestei luni o petitie la o institutie , am primit nr de inregistrare dar la 1 zi am fost sa renunt la petitie si am scris pe ea nu mai doresc raspuns.la cateva zile am revenit cu aceeasi petitie .nu am mai primit nr de inregistrare spunand ca au facut revenire la petitie si sa pastrez nr de inregistrare dat anterior.intrebarea este daca voi primi raspuns la petitie si daca am procedat corect?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Trebuia sa cereți nr de înregistrare, asa, e la latitudinea lor.
Veti primi raspuns la petitia deja inregistrata.