Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

buna seara , se mai poate ataca in instanta un partaj facut cu acordul partilor la notar?
Se poate ataca ca orice alta convenție pentru dol, eroare, violență, etc.
Si intr-un anumit timp..
De ce vreti sa atacati un act care a fost consimtit de ambele parti ?
Dacă este afectat de un viciu de consimțământ (eroare, dol, leziune, violență) puteți solicita anularea sau, după caz, constatarea nulității lui.