Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata profesor metodist
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata profesor metodist

Va rog sa imi spuneti daca prof. Metodist este platit pentru inspectia de specialitate efectuata la definitivat. 2019. Secretara spune ca nu exista cadru legal pentru plata acestor inspectii.
Vedeti aceste discutii
[ link extern ]

Multumesc, dar am citit deja aceste discutii si nu m-am lamurit. In acel ordin de Ministru mentionat, care intre timp a intrat in vigoare, si anume Ordinul nr. 4.827 din 30 august 2018, nu se mentioneaza nimic despre inspectiile de specialitate efectuate pentru definitivare in invatamant.
Cel mai bine intrebati la Ministerul Educatiei - Serviciul Juridic.