Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inselaciune
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Inselaciune

Am fost chemat la o audieunta pentru un loc de munca, in strainetate, mi-a luat 100 de euro comision, de la mine si de la un coleg.....colegul a primit chitanta, eu nu....au fost identificati, adica societatea, au pus urmarire penala, acuma nu stiu....in aceste situatii, in afara de consumul de motorina pana la sediul societatii angajatoare, (150 de km, de 3 ori) cam la ce suma se poate ridica daunele morale..?
csaika, utilizator