avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venit net mediu pentru bursa de ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venit net mediu pentru bursa de ajutor social

Buna ziua .Daca am venitul minim net pe economie plus pensie alimentara 290 lei plus alocatia 84 lei si un copil in intretinere poate beneficia copilul de bursa de ajutor social? Care este formula de calcul a venitului net mediu?
Ultima modificare: Miercuri, 30 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Buna o mamica care lucreaza si un copil in clasa pregatitoare.venit:minim ... Ingheta Ingheta Buna O mamica care lucreaza si un copil in clasa pregatitoare.venit:minim pe economie + pensie intretinere minima..n au fost casatoriti parintii.custodie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. bursa de ajutor social cat trebuie sa ai venitul ... bucovineanu69 bucovineanu69 Bună ziua. Bursa de ajutor social cat trebuie sa ai venitul pe mebrul de familie ca sa depui 2022 pe semestrul II. Am văzut în ordinul de minister ca 1572 ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala conpama conpama Buna ziua, Sunt divortata si am doi copii in intretinere. De la tatal lor primesc o pensie alimentara de 800 ron. Eu sunt somera cu 550 ron. Alocatia de stat ... (vezi toată discuția)