Forum Discuţii juridice Executare silită Ma pot executa silit
Discuție deschisă în Executare silită

Ma pot executa silit

Am fost ca parat într-un dosar cu fratele meu pe care la pierdut și îl obliga la plata cheltuielilor de judecata și plata datoriilor către debitori. Acum a venit la mine la servici un plic prin care i de cere angajatorului sa îmi pună oprire pe salariu deși eu nu am nimic de plata în acel dosar. Am fost doar parte în proces cu el. Se și specifica clar ca obliga pe pârâtul x la plata datoriilor. Nu și pe mine. Ce este de făcut?
Daca sunteti sigura ca nu datorati nimic, faceti contestatie la executare.
Dar daca erati 2 parati, cum a pierdut doar el? Dvs ati castigat?
Eu nu am avut nici o datorie către ei. Mie mi s-a radiat dreptul de proprietate devenind din nou proprietar fratele meu și asociația de proprietari ne-a chemat pe amandoi
Se pare ca ceva aveti de plata, probabil cheltuielile de judecata, cine stie?
Mergeti cu hotararea judecatoreasca si somatia pt poprire la un avocat, in termen de 15 zile de la comunicare. Dar nu asteptati pana in ultima zi.
Daca nu aveti nimic de plata, e admisibila o contestatie la executare.
Și în hotărâre scrie ca obliga pe pârâtul x la plata datoriilor plus penalități nu și pe mine. Ca sa fiu executat și eu nu tr sa specifice în hotărâre și numele meu?
Asa trebuia.
E clar o greseala pe undeva.
Dar de dvs. ce scrie?