Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare

imi spuneti si mie va rog ce inseamna in termeni mai populari???va multumesc...
Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: Respinge pentru lipsa calităţii procesuale pasive cererea având ca obiect contestaţie la executare formulată de reclamantul Murariu Constantin Drago?, CNP x, cu domiciliul în x, în contradictoriu cu pârâtul Mol SRL, CUI x, cu sediul în x. Respinge ca nefondată cererea având ca obiect contestaţie la executare formulată de reclamantul Murariu Constantin Drago? în contradictoriu cu pârâtul Secapital SARL, cu sediul procesual ales la KRUK România SRL, în x. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Tg. Neamţ. Pronunţată prin punerea la dispoziţie prin intermediul grefei
dragosdragos1991, utilizator
Ați pierdut procesul. Judecătoria v-a respins contestația la executare ca nefondată.
Și ce e de făcut în continuare... Apel???
dragosdragos1991, utilizator
Aveți termen de 10 zile de la comunicare pentru a formula APEL.
Apel depuneți doar dacă aveți motive temeinice, ca să nu mai pierdeți procesul și în calea de atac.
Problema mea a început astfel:Am avut un magazin și am angajato pe mama mea la mn... In2013 ia venit sai fac proprie, eu atunci nu iam făcut ma chemat în judecata executoriu a câștigat în 2015 hotărâre judecătorească... Eu am închis firma prin 2016 am concediato pe mama mea... Și mam trezit cu debitul mamei pe mn... Și de atunci ma lupt sa dovedesc ca nu e credit meu... Nustiu ce sa mai fac.... Cum sa mai procedez????
dragosdragos1991, utilizator
eu atunci nu iam făcut

pai de ce ?
S-a validat poprirea si s-a hotarat sa plateasca firma in locul ei, asta s-a intamplat Apoi, s-au transferat datoriile firmei si persoana fizica.
Mergeti cu actele la un avocat sa vedeti daca aveti ce face sau nu.