avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1715 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitul pe castigul de capital
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitul pe castigul de capital

Cum se calculeaza impozitul pe caastigul de capital rezultat din transferul valorilor mobiliare si al instrumentelor financiare cand pierderea este 0lei?
Ultima modificare: Miercuri, 30 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 22:40, 30 Ianuarie 2019
Va rog sa cititi in codul fiscal de la art. 91 la art. 98 la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 200-titluri de valoare maria.ilcusiu maria.ilcusiu Bunza ziua Am si eu o intrebare poate reuseste cineva sa ma ajute. Am cistigat la bursa din romania o suma de bani din care mi sa retinut si virat un ... (vezi toată discuția)
Impozit venit 16% persona fizica-cesiune parti sociale johnnyto1979 johnnyto1979 Buna ziua Trebuie sa primesc in urma unei vanzari (a unei societati) o suma de bani intr-un cont persoana fizica. Firma care trebuie sa imi vireze bani in ... (vezi toată discuția)
Impozit castig din vanzare actiuni teodor11 teodor11 Buna ziua, Daca in anul 2011 am avut pierderi de 10000ron din vanzare actiuni si in anul 2017 am avut venit de 10000ron mai trebuie sa platesc impozit? ... (vezi toată discuția)